Přírodní stavební materiály

Výběr stavebních materiálů je v přednostním použití domácích materiálů, opětovně použitelných materiálů, materiály získávané s minimální energetickou náročností. Materiály, které jsou rozhodující pro pohodu a zdraví uživatelů, propojí přírodu s člověkem, jsou bezpečná a šetrná vzhledem ke zdrojům.

Dřevo

přírodní materiál - dřevopřírodní materiál - dřevoDřevo je přírodní materiál, který se osvědčuje už řadu let i v těch nejextrémnějších podmínkách. Materiál v přírodním charakteru působí velice pozitivně, vyrovnává vlhkost v domě, přijímá a neutralizuje škodlivé plyny a páry, má příjemnou vůni, nezapříčiňuje poškozování životního prostředí.

 


Hliněné omítky

hlilněné omítkyhlilněné omítkyPřírodní materiál, který se používá na celém světě. Vytváří zdravé prostředí domů, reguluje vlhkost vzduchu, váže škodlivé a zapáchající látky, akumuluje teplo, nezapříčiňuje poškozování životního prostředí.

 


Přírodní kámen

přírodní kámenpřírodní kámenPříjemný estetický materiál, uplatnění především v exteriéri. Ve vnitřních prostorech nevytváří pohodu a teplo bydlení.

 

 

 

 
Střešní zahrada

zs 2016      zs 2019 

Střešní zahrada vytváří příjemné vnější klima. Zahrada v roce 2016 a v roce 2019.

 

 

Závěr

Výběr vhodných stavebních materiálů je jenom z více kritérií pro ekologickou výstavbu. Součástí je minimalizace nároků na energie a jejich zdroje při využívání budovy, využití obnovitelných zdrojů energie, minimalizace znečištění vzduchu a vody. Ekologické stavění je tak citlivé zasazení budovy do krajiny.

Ing. Mária Necidová

Aktuálně